دسته‌بندی نشده

۵ راهکار برای انتخاب سایز پیراهن مردانه

انتخاب سایز پیراهن مردانه

با توجه به اهمیت استفاده از پیراهن مردانه، و امکان ست کردن آن با هر نوع لباس دیگری، انتخاب درست و دقیق سایز پیراهن های مردانه می تواند تاثیر زیادی در خوش‌پوشی و  شیک بودن شما داشته باشد.

تنوع در پیراهن های مردانه به قدری زیاد است که انتخاب هر کدام از این مدل‌ها، نیازمند تخصص و استفاده از برخی نکات مهم می‌باشد. یکی از نکاتی را که برای انتخاب مدل های متنوع پیراهن مردانه باید رعایت کرد، انتخاب درست سایز پیراهن است. نکته‌ای که رعایت کردن آن نیازمند رعایت برخی از استانداردها می‌باشد.

ما در این مقاله سعی کرده‌ایم تا ۵ راهکار استاندارد و دقیق را که توسط متخصصان ابتکار مورد بررسی قرار گرفته و تایید شده است را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. با استفاده از این ۵ راهکار، سایز درست پیراهن خود را انتخاب کنید و خوش پوش تر دیده شوید.

پیراهن مردانه

قد پیراهن مردانه

تشخیص مناسب بودن قد پیراهن، یکی از مهمترین نکاتی ست که در هنگام خرید و اندازه گیری پیراهن باید آن را به طور دقیق و درست انجام دهید. قد مناسب برای پیراهن را اینگونه می توان تعریف کرد : وقتی پیراهن روی شلوار قرار می گیرد، کمربند شما را کاملا می پوشاند.

اگر در هنگام پرو و یا در زمان استفاده از پیراهن مردانه، پیراهن شما کمربندتان را پوشش نداد، پیراهن شما کوتاه است. البته حواستان به بلند بودن بیش از حد پیراهن نیز باشد تا از پیراهن های بسیار بلند در ست های رسمی و غیر رسمی خود استفاده نکنید.

ال سی منآستین پیراهن مردانه

یکی دیگر از نکاتی را که در هنگام خرید پیراهن باید رعایت کنید؛ اندازه آستین پیراهن شما است. انتخاب درست سایز پیراهن این امکان را به شما می‌دهد که حتی سر آستین پیراهن شما نیز به درستی بر روی مچ‌های دستتان قرار بگیرد.

سر آستین پیراهن شما باید روی استخوان بزرگ مچ دستتان قرار بگیرد. پیراهن شما اگر بالا تر و یا پایین تر از این حد بایستد، برای شما بزرگ و یا کوچک است.

نکته ی مهمی را که حتما در هنگام خرید پیراهن باید به آن دقت کنید این است که، در زمانی که روی پیراهن خود کت می پوشید، سر آستین پیراهن شما باید حدود ۲ سانتی متر از کت شما بیرون بیاید.

پیراهن مردانه

کمر پیراهن مردانه

با توجه به رعایت نکات قبلی در هنگام خرید پیراهن، حالا باید در هنگام پوشیدن پیراهن مردانه به این نکته توجه کنید که، پیراهن مناسب شما، پیراهنی ست که دکمه هایش به راحتی بسته شوند و نوار دکمه ها به صورت خطی صاف، وسط سینه شما قرار بگیرد. البته تنگ بودن و یا بزرگ بودن پیراهن را به راحتی می توانید تشخیص دهید.

وقتی فاصله ی بین دکمه های پیراهن شما در هنگام بستن آن ها باز بماند، نشانه این است که پیراهن مناسب شما نمی باشد. و یا اگر پیراهن بر روی کمر شما به صورت موج دار بایستد به این معنی است که پیراهن انتخابی شما، بزرگ می باشد.

پیراهن مردانه ال سی منیقه پیراهن مردانه

یقه ی پیراهن شما، استایل شما را در هنگام ست کردن لباس ها نشان می دهد. انواع یقه های پیراهن، با کارکردهای متفاوت، نشان دهنده استایل و مد خاصی هستند. در هنگام خرید پیراهن به این نکته توجه کنید که یقه ی مناسب، یقه ای می باشد که، به آرامی گردن شما را لمس کند.

اگر یقه ی پیراهن شما به صورت کامل روی گردن شما باشد و یا حتی گردن شما را لمس نکند، نشان دهنده ی این است که پیراهن برای شما کوچک و یا بزرگ است.

پیراهن مردانه ال سی منسرشانه پیراهن مردانه

در صورتی که تمامی نکات بالا را رعایت کنید، پیراهن انتخابی شما حتما از نظر سرشانه نیز هماهنگ و متناسب با سایز شما می باشد. سایز درست پیراهن در سرشانه را اینگونه می توان تعریف کرد که : برش حلقه آستین پیراهن باید دقیقا مابین محل اتصال شانه و بازوی شما قرار بگیرد.

در صورتی که حلقه آستین به سمت شانه و یا به سمت بازو باشد، نشان دهنده کوچک و بزرگ بودن پیراهنی ست که شما انتخاب کرده اید.

ال سی من

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *